top of page

Jsem Tvoje minulost

Fotografka Kosmáčková Lenka

Ráda bych Vám představila soubor fotografií, které již spatřily světlo světa ba i dokonce se pár kousků prodalo! :-)

Lenka Kosmáčková fotograf

Říká se, že fotka je za tisíc slov (Ferrero si to ukradlo :-)) a tak Vás nechám vklouznout do mého srdce, do mé mysli a ať mé fotky odvypráví ten příběh, který Vám chci sdělit.. 

Kurátorkou této výstavy byla vynikající a nejvíc největší odborník na analogovou fotografii Gabriela Kolčavová, vystavující svá díla u nás, ale hlavně v USA i Francii. Pořádá týdenní dokumentární focení s panem ŠtreitemRumunsku a mnoho kurzů v temné Komoře, kde jsme nejednu fotografii spolu nazvětšovali.
Je to nekonečná inspirace a kniha všech mouder. Děkuji Gábi!

Další má tvorba z opuštěných míst, které mají svou duši

Historie těchto míst je až neuvěřitelná.. Někdy vstoupím na místa, kde nikdo nebyl léta letoucí, jindy jsou místa vykradená, zničená až je mi do pláče. Poslední dům, ve kterém jsem byla, byl něčím naprosto úžasný. Mělo své kouzlo a cítila jsem, že musí někdo přece dojít.. ta nervozita, to napětí.. i trošku strach.. Nikdo ale nešel.. noviny pohozené s brýlemi na stole, hrnek s lžící.. piáno zaprášené, noty a malby žen po zemi.. peřiny rozhozené, jakoby někdo včera vstal a zapomněl ustlat.. krásné velké místnosti, průchozí jeden pokoj za druhým, krásné velké stropy a ještě krásnější křídlové velké dveře.. toto místo bylo něčím překrásné i když smutné.. a ve sklepě? noviny z roku 1939 a na titulní stránce Tomáš Garik Masaryk a jeho pohřeb.. uf.. nálož největšího kalibru - mám je doma! Z tohoto místa jsem měla takový respekt a úctu, že je mám stále schované v šuplíku :-)

bottom of page