top of page

Pohoda, ještěrky a focení v rujnách
Svatba Penzion Prefila - Markéta a Pepík

Svatba Penzion Prefila

S Markétou se známe už pěknou řádku let. Oslovila mě, zda bych nenafotila její rodinu. Jo proč ne.. Ale už to úplně první focení nebylo jen takové klasické "stoupneme si sem a úsměv". Celá rodinka veselá a praštěná v tom nejlepším slova smyslu.. a nejlepší fotka z focení? jedno dítě vzhůru nohama druhé v manduce třetí na zádech..no prostě moje krevní skupina.. a tak vzniklo naše přátelství přes fotku :-) a jsem za něj nesmírně ráda! O to víc jsem byla poctěna, když mě zavolala s tím, že nikoho jiného nechce a kdy mám volno :-) Víc o této krásné svatbě řeknou slova přímo od nevěsty - a její první pocit? ten chce slyšet každý fotograf!

Nahrála mi záznam, který mi i po roce nahání slzy do očí a po těle příjemnou husí kůži!

Místo: Penzion Prefila Bulhary

„S Lenkou jsme se seznámily před pár lety díky focení našich dětí. Sama raději stojím za objektivem než před ním. Lenky styl focení „jsem všude a zároveň nikde“ mi přesně kápl do noty. Mám ráda neškrobené, přirozené fotky. S Lenkou člověk sotva postřehne, že je v hledáčku kamery. Když jsme se po dvanácti letech a dvou dětech rozhodli s přítelem pro svatbu, volba fotografa byla jasná. Termín jsme dokonce rezervovali podle toho, kdy měla Lenka v diáři volno.

Svatba se konala v nenápadném penzionu s nápadně krásným sadem. Byla hodně neformální, pohodová, spíš setkání přátel s hromadou dětí a mezi tím vším svatební veselí. Co se fotek týče, jsme obě pro každou špatnost. Lepší místo na svatební focení, než přilehlý zpustlý ovčín jsme si ani nemohli přát! Lenka přijela den předem, aby místo obhlédla. Foťák samozřejmě stále v pohotovosti, ten páteční podvečer vznikla spousta krásných fotek. Kdy je Lenka fotila nevím, vůbec jsem si nevšimla.

 V den svatby jsme se sešli ve chvíli, kdy svatební přípravy vrcholily. Lenky instrukce: „Nevšímejte si mě a dělejte všechno, jako bych tu nebyla“, by mohly leckoho zarazit. Pro nás s manželem bylo právě toto důvodem, proč naši svatbu fotila Lenka. Ovládá dokonalé mimikry. Zkrátka splyne s davem i okolím. Je součástí svatebního mumraje. Stíhá fotit to, co se od svatby očekává (rodiče, prstýnky, polibky), mimochodem cvaká momentky všude kolem a ještě plní přání na fotky do rodinných alb. Když je potřeba, dokáže nenásilně přesvědčit šedesát svatebčanů, že hromadná fotka mezi stromy halabala bude lepší než naškrobené sousoší na schodech. 

Pro mě to byl náramný luxus. Konečně se o nic nestarat a jen být nevěstou.  Po obědě, kdy svatebčani klimbali nad kávou a děti řádily o sto šest, přišla ta pravá chvíle na focení v ovčíně. Nikdo nás nepostrádal, nikdo na nás nečekal. Prostě jsme se na hodinku vypařili a v sestavě novomanželé, Lenka, ovce, ruina si užili to pravé svatební focení po našem. A vida, kolegyně právě tyto fotky ohodnotily, že vypadají jak z Vogue.

Lenka s námi strávila celý svatební den až do soumraku. Teprve když svatebčani začali být „mázlí“ nejen vinou povážlivě dlouhých expozičních časů, uložila své tři foťáky zpět do brašny. Lenka skvěle zvládla „řemeslo“, které podepsala svým rukopisem: aurou autentičnosti. Zmrazí přesně ty momenty, které vás i po roce vrátí zpět v čase. Stanete se znovu nevěstou, ženichem, družičkou. S fotkami od Lenky si můžete celý svatební film v hlavě přehrát kdykoliv znovu. Znovu se dojmete, zasmějete, v hlavě vám bude znít vaše svatební píseň, ucítíte sladkou chuť dortu na jazyku i vůni ovčína. Taková památka je k nezaplacení!“

Svatební střih aneb 1000 fotek za 3 minuty

Svatební střih aneb 1000 fotek za 3 minuty

Přehrát video

Chcete taky takové fotografie? zavolejte mi - 737 710 001
nebo napište mail.

bottom of page