top of page

Svatební fotografie je reportáž, na kterou budete vzpomínat celý život

Svatební_den_7.7.2018_Vendy_a_Maty_mini_

Proč jsem se rozhodla fotit svatební příběhy s veselkami až do rána? A proč si zrovna vybrat mě?

Svatební fotografie je jednou z nejrozsáhlejších disciplín všech fotografických odvětví. Před několika lety, než mě přátelé k pár svatbám přemluvili, jsem tvrdila, že svatby fotit nikdy nebudu. Říkala jsem si: "Celý den v zápřahu, velká zodpovědnost, tahat celou fotovýbavu a muset dokoupit další a pak ještě x hodin upravovat fotky.." Můj názor se změnil asi po 4. svatbě, kdy jsem se přistihla, že jsem nervozní, natěšená a mám neskutečnou radost z každé fotky, kde si novomanželé pohledem dávají najevo, že se opravdu mají rádi! Tak proč u toho nebýt?
Pokud nyní vybíráte svatebního fotografa pro váš jedinečný den, dejte si opravdu záležet. Jenom cena by neměla rozhodovat. Vyberte si člověka, jehož fotografie se vám opravdu líbí a kterému budete důvěřovat. Měly by mezi vámi být určité sympatie, abyste při focení byli všichni uvolnění a nálada příjemná. Přece byste se nenechali fotografovat někým, kdo vás neustále staví do póz, mění harmonogram a narušuje ten váš prožitek z celého dne - nebo ano?
 
Tak pracuji já - vše co jsem již napsala beru i ze svého úhlu pohledu. Na schůzce si vetšinou řekneme všechny praktické věci, ale už v tu chvíli se musí obě strany těšit na spolupráci. Pokud na mých stránkách nenajdete fotografii všech svatebčanů ve tvaru srdíčka, tak je zřejmé, že je prostě nedělám. Pověříte-li mě nafocením onoho dne, věřte, že do fotografií dávám své reportážní "já".
Nebojte se naplánovat si svatbu na louce, v lese nebo na skalách, půjdu s vámi i na netradiční místa :)
Všem mým již sezdaným párům (i těm budoucím) děkuji, že si mě vpustili do života a dovolili mi ten jejich den zachytit.
bottom of page